Poniedziałek, 2018-09-24
Dory, Gerarda

Jesteś tu: » Strona główna » O nas

Nasze przedszkole działa od 1974r. Placówka pracuje od godz. 7.00 do 16.00. Aktualnie funkcjonują 4 oddziały. Naszym patronem od 2012r. jest Bł. E. Bojanowski. Wierzymy, że będzie On dla dzieci przedszkolnych, nauczycieli, pracowników i rodziców wzorem heroicznej wiary, prostoty i miłości do drugiego człowieka.

O inicjatywach

w Przedszkolu słów kilka

Na miejscu starego budynku przedszkolnego, został wybudowany piękny obiekt – przedszkole na miarę XXI wieku -z nowoczesnymi placami zabaw i bogatym wyposażeniem. Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców podjęła uchwałę, aby nowe przedszkole nosiło imię bł. Edmunda Bojanowskiego. Pani Dyrektor wraz z ks. Proboszczem zwróciła się z prośbą do Jego Ekscelencji ks. bpa Wiesława Lechowicza, administratora Diecezji Tarnowskiej, o wyrażenie zgody na nadanie placówce w Luszowicach imienia błogosławionego. Pasterz Diecezji przyjął  do wiadomości naszą decyzję, podkreślając, że jest ona zobowiązaniem do dawania czytelnego świadectwa dobra w życiu całej społeczności Przedszkola, rzetelnego zdobywania wiedzy i szczerej dbałości o chrześcijańskie wychowanie. Wniosek poparł również organ prowadzący.

Od 2012 r. przedszkole podejmowało szereg działań dydaktycznych, wychowawczych i organizacyjnych, związanych z nadaniem imienia oraz otwarciem nowego budynku. Ten długo oczekiwany dzień nadszedł 28 grudnia. Od 24 maja 2017r. nadano naszemu przedszkolu sztandar.

Oto nasza misja:

"Przedszkole otwarte, w którym panuje serdeczna atmosfera

przyjazna dzieciom, rodzicom i pracownikom"

Zasady, które obowiązują dzieci w przedszkolu: